U našoj školi obilježen Majčin dan

U čast majki i majčinstvu, diljem svijeta obilježava se Majčin dan, a slavi se druge nedjelje u mjesecu svibnju. Toga dana se majke i bake darivaju cvijećem, te čestitkama i malim poklonima koje su izradila njihova djeca i unuci. Dana 15. 5. 2017. godine u OŠ ,,Nova Bila“ upriličen je svečani program ,,Večer poezije uz glazbu“ povodom obilježavanja Majčinog dana s početkom u 18 sati. 

U programu su sudjelovali naši učenici, članovi recitatorske sekcije pod vodstvom nastavnica hrvatskog jezika i književnosti: Katarine Biljaka, Ivane Čato, Valentine Ivančić i Mirjane Jezildžić, Dragane Rajković, učenici I. i V. razreda pod vodstvom učiteljica Ivane Gučanin-Gazibarić i Vesne Baltić, zbor OŠ ,,Nova Bila“ pod vodstvom nastavnika Ljubomira Majstorovića, Limena glazba ,,Lašva“ Nova Bila pod vodstvom ravnatelja naše škole Josipa Popovića, vokalni solisti Slaven Čolić, Ilijana Budimir, Marija Šimić, Matea Popović i Toni Perić, te učenica III. razreda Srednje glazbene škole Jakova Gotovca Džana Smajić koja je recitacije i stihove o majci naših učenika pratila uz gitaru. Povodom ove svečanosti djelatnici i učenici naše škole bili su iznimno vrijedni, a članovi recitatorske sekcije za ovu svečanu prigodu recitirali su najljepše stihove posvećene majkama uz koje su odrasle generacije Sergeja Jesenjina ,,Pismo majci“, Dragutina Tadijanovića ,,Dugo u noć, u zimsku bijelu noć“, te Marije Jakobović-Mesaroš ,,Na Majčin dan“ i ostale prigodne recitale.

Više fotografija možete pogledati ovdje.

 

 

 

Tražilica